Gizlilik politikası

Gizlilik Politikası 

www.bigahaberleri.com için ziyaretçilerine ve üyelerine ait kullanıcı bilgilerinin güvenliği en az sağlanan haber okuma deneyimi kadar önem taşımaktadır. Bu doküman, sistemin bilgi güvenliği ile alakalı olarak web sitemiz kullanıcılarını bilgilendirmek için hazırlanmış bulunmaktadır.  

Gizlilik İlkeleri Neleri Kapsar? 

www.bigahaberleri.com internet sitesi, siteye ait olan ürün ve hizmetlerini, kullananların kişisel bilgilerini barındırmaktadır. Biga haberleri kişisel bilgileri ilgilinin tanınabilmesi için ad, soyad, e-mail adresi, fotoğrafı, sosyal ağ bilgileri gibi çeşitli bilgileri kapsar. Bu bilgiler kamuya açık bilgiler değillerdir. Hiçbir suretle www.bigahaberleri.com internet sitesinin yönetmediği ya da kontrolü altında olmayan başka bir yerde kullanılamaz. Aynı şekilde başka bir yerde paylaşılmaz. 

Kullanıcı Verilerinin Kaydedilmesi ve Güvenliği 

www.bigahaberleri.com sitesini ziyaret eden kullanıcılara ziyaretçi denir. Ziyaretçilere ait hiçbir özel veri kayıt altına alınmamakta, ziyaretçilerin siteyi kullanıma dair veriler sadece anonim olarak site gezinme deneyimini geliştirebilme kamacıyla kayıt altına alınabilmektedir. Siteye kayıt olan kullanıcılara (üye) ait kullanım verilerinin kaydedilme amacı ise kendi kullanım tercihlerini belirleyebilecek seçenekleri sunmaktır.  

Üyenin sistemde hesap oluşturması sırasında paylaştığı bilgilerin güvenliği www.bigahaberleri.com’un sorumluluğundadır. Sistemde kayıtlı üye bilgileri şifrelenerek kaydedilir. Olası bir dolandırıcılık veya saldırı tehdidine karşı güvenli bir biçimde saklanır.  

Sizlerin güvenliğiniz için kullanıcılara ait olan bilgiler sitemiz çalışanlarına da aynı şekilde kısıtlanmış durumdadır. Yalnızca ürün ya da hizmetle ilgili bilgileri gerekli olduğu durumlarda, gerekli kısımları kapsayacak biçimde yetkili personelin erişimi mümkün kılınmaktadır.  

Üyenin sisteme kayıt olurken oluşturacağı hesap bilgileri ve şifreleri sadece kendilerine özeldir. Başka kişi ya da kuruluşlarla bu bilgiler, şifreler kesinlikle paylaşılmaz. Bu konudaki ihmali ya da kusurundan bizzat üyenin kendisi sorumlu bulunmaktadır.  

Kullanıcı Verilerinin Bilgilerinin Kullanılması 

Üyenin ve ziyaretçinin sistem üzerindeki kullanım verileri daha iyi bir kullanıcı deneyimi geliştirme çalışmalarında kullanılabilmektedir. Yine sistem iyileştirmelerinde de referans veri olarak faydalanılabilmektedir.  

Yine kullanım verileri, sistem geliştirme süreçlerindeki istatistiksel bilgi sağlaması açısından anonim olarak kaydedilebilmektedir. 3. Kişi ya da kuruluşlarla paylaşılabilmektedir.  

Siteye üye olurken paylaşılan veya daha sonraki süreçte belirtilen kullanım tercihleri önemlidir. bunlardan site üzerindeki içeriklerden daha kolay yararlanılabilmesi adına istifade edilir. Sitenin kullanıcı tercihlerine göre şekillenmiş olan dinamik alanlarında Çanakkale haberleri dahil diğer bütün içeriklerde kullanıcı tercihlerine göre öncelikli olarak sunulabilmekte, kullanıcının ilgisine, alışkanlıklarına uygun öncelikli olarak sunulabilmektedir.  

Kullanıcı Bilgilerinin Paylaşılması 

Üye tarafından www.bigahaberleri.com sitesine üye olurken belirlenen ya da ilişkilendirilen sosyal medya hesaplarında yer alan “kullanıcı adı” gibi bilgiler yalnızca site üzerinden gerçekleştirilen paylaşımlarda, yapılan yorumlarda ve benzeri uygulamalarda tüm kullanıcılara açık olarak gösterilebilmektedir. Bunlar haricindeki kullanıcı ve kullanım verileri sistem üzerinde güvenli bir şekilde saklanabilmektedir.  

www.bigahaberleri.com, ziyaretçilerinin ya da üyelerinin site üzerindeki yasal işleme sebebiyet verecek faaliyetleri sonucu resmi makamlardan gelecek talepleri karşılayacaktır. Yasa olarak da kullanıcı ve kullanıma ilişkin verileri ilgili makamlarla www.bigahaberleri.com paylaşma hakkını saklı tutar. Resmi makamlar dışında herhangi bir noktadan gelecek bu tür taleplerde ise kullanıcı ve üyelerin her türlü bilgisi saklı tutulur, herhangi bir biçimde paylaşılmaz.  

www.bigahaberleri.com son dakika haberleri ve diğer bütün haber kategorilerinde en iyi deneyimi sunmak amacıyla topladığı bilgileri eğer başka bir şirketle birleşirse ya da bünyesine alırsa gizlilik çerçevesinde kullanıcılarına ait bilgileri taşıyabilir. Söz konusu şekilde bilgi taşınması olursa bu durumdan kullanıcılar önceden haberdar edilirler. 

Her türlü değerlendirmeleriniz, önerileriniz ve şikayetlerinizi bizimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Öneri ve görüşlerinizi iletişim adreslerimizden iletebileceğinizi belirtmek isteriz. 

Tekrar Hoş Geldiniz!

Hesaba giriş yapın!

Yeni Hesap Oluştur!

Kaydolmak için aşağıdaki alanları doldurun

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?