Hakkımızda

Bigahaberleri.com olarak ilkeli habercilik anlayışıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Güncel, politika, spor, magazin, kültür, sanat, teknoloji, sağlık, ekonomi ve diğer bütün kategorilerde haber sunmaya, internet kullanıcılarının 7/24 habere ulaşmasını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda uluslararası, ulusal ve yerel alanda çok geniş kapsamlı bir haber sitesi olarak yolumuza devam ediyoruz.  

Habercilik yaparken mesleki ilkelerimizden ve etik değerlerimizden taviz vermiyoruz. Bu kapsamda haberciliğin, gazeteciliğini asırlar öncesine dayanan köklü geçmişinden ilham alarak geleceğe örnek, model bir haber sitesi sunmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda başlıca ilkelerimizi şöyle açıklayabiliriz: 

  • Tarafsız habercilik: bigahaberleri.com olarak sitemizde yayınlanan haberlere konu olan kişilere ya da haberlere tam bir tarafsızlık ile yaklaşıyoruz. Okura haberi ulaştıran bir aracı olarak hiçbir haberi manipüle etmeden, hiçbir haberin anlamını değiştirmeden habercilik yapıyoruz.  
  • Açıklık: Son dakika haberleri dahil herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla dahi olsa bir kenara atılmaması gerektiğine inanıyoruz. Gerçeğin saklanmaması gerektiğini savunuyor, her ne olduysa, her ne haber niteliği taşıyorsa konumuza dahil ediyoruz. Okurlarımızın bunu bilmeye, öğrenmeye hakları olduğuna inanıyoruz. Hiçbir haberi küçültmeden, saklamadan ve gözden kaçırmadan açık ve net şekilde siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. 
  • Mimiksiz habercilik: Bizler okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriklerinin iyi haber-kötü haber, kara haber-müjdeli haber gibi detaylarına karışmıyoruz. Haberlerimizi sunarken okurlarımıza “Burada bunu anlamalısın. Burada üzülmelisin. Burada sevinmelisin.” havalarına kapılmadan; sadece gerçeği, yalnızca olanları aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandırması gerektiğine ne tür duygulara sebebiyet vermesi gerektiğine müdahale etmiyoruz. 
  • Yalın habercilik: Çanakkale haberleri ve diğer bütün ulusal, uluslararası haberlerimizde bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin okurlarımızı yönlendirmek, habere konu olayla ilgili girişimlerde bulunmak olmadığına inanıyoruz. Yani ne bit ülkeyi, bir beldeyi yöneten herhangi bir kişiyi ya da kurumu etkilemeyi ne de halkı haberin gücünden yararlanarak yönlendirmeyi düşünüyoruz. Postacı olduğumuza inanıyor, görevimizin postalarımızı alıcılarına ulaştırmak olduğuna düşünüyoruz. Bunun dışında halka yol göstermek, birilerini yola getirmek, düzeltmek gibi bir göreve soyunmuyoruz. 

Bigahaberleri.com olarak Biga haberleri ve diğer bütün alanlarda meydana gelen olayları, gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ediyor, sizlere ayrıntıları sunuyoruz. Sitemizde kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yerle alakalı haberlerle karşılaşabilirsiniz. Arama yaparak bütün haberler arasından konuya uygun, anahtar kelimenize göre haberlere göz atabilirsiniz.  

Bigahaberleri.com yeni nesil internet haberciliği yapmak için yola çıkmıştır. Bu kapsamda sitemiz, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve uluslararası yasalara uygun olarak yayın faaliyetlerine devam etmektedir. Haber sitemizde her türlü bilgi, haber, resim, metin telif hakkı sahiplerinden izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır.  

Biga Haber sitemiz en modern yazılımlar ve güçlü altyapı ile kullanıma sunulmuştur. Bu kapsamda görsel ve içerik bakımından her yönüyle kullanıcı dostu bir site sizleri beklemektedir. Aradığınızı rahatça bulacağınız, dilediğiniz kategoriyi seçebileceğiniz, okurken zorlanmayacağınız ve her türlü cihazdan aynı verimlilikle erişim sağlayabileceğiniz bir haber sitesi ile hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Misyonumuz  

Global, ulusal ve yerel haber dünyamızdaki kayda değer gelişmelerden, dikkat çekilmesi gereken konu ve başlıklardan, en hızlı ve en tarafsız biçimde okurlarımızı haberdar etmektir. En yeni ve en özgün gelişmeleri tarafsız bir bakış açısıyla okurlarımıza ulaştırmaktır. 

Vizyonumuz  

Biga haberleri başta olmak üzere ilimiz, ülkemiz ve dünya geneli ile alakalı en son gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olarak doğru, tarafsız, ilkeli haberler sunarak emin adımlarla geleceğe ilerlemektir. 

Tekrar Hoş Geldiniz!

Hesaba giriş yapın!

Yeni Hesap Oluştur!

Kaydolmak için aşağıdaki alanları doldurun

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?